Презентація і конспект до уроку № 16. Зовнішня будова пагона. 7 клас.

Презентация в формате .ppt плюс конспект в формате .doc к уроку № 16. Внешнее строение побега. Развитие побега из почки. Лабораторная работа № 4. Побег и его строение. Разнообразие побегов. Биология. 7 класс. Презентация составлена в полном соответствии с разработкой урока, состоит из 13 слайдов: базовых понятий, иллюстраций. пояснений к ним и дидактических материалов. Для учителей биологии.

Презентація і конспект до уроку № 16. Зовнішня будова пагона. Розвиток пагона із бруньки. Лабораторна робота № 4. Пагін та його будова. Розмаїтість пагонів. 7 клас.

Презентація в форматі. ppt плюс конспект у форматі. doc до уроку № 16. Зовнішня будова пагона. Розвиток пагона із бруньки. Лабораторна робота № 4. Пагін та його будова. Розмаїтість пагонів. Біологія. 7 клас. Презентація складена у повній відповідності з розробкою уроку, складається з 13 слайдів: базових понять, ілюстрацій. пояснень до них і дидактичних матеріалів. Для вчителів біології.

Оплатите через SMS
 • Получите пароль и узнайте стоимость здесь
 • Введите в поле код, который получите в ответном СМС

 • После введения правильного кода начнется загрузка файла на Ваш компьютер

Рубрика: Биология
Издательский код: БПР16
Содержание на русском языке Змicт украiнською мовою
 • Урок 16. Зовнішня будова пагона. Розвиток пагона із бруньки.
  Лабораторна робота № 4. Пагін та його будова. Розмаїтість пагонів

  Цілі уроку: розглянути будову й основні функції пагона; з’ясувати роль складових частин пагона, роль листків у живленні рослини та стебла у здійсненні зв’язку між листками й корінням.

  Обладнання й матеріали: живі рослини (найкраще пеларгонія) або їхні живці, гербарій, таблиця будови пагона, ілюстрації рослин з пагонами різної форми, пагони деревних рослин, що зимують (липа, каштан, клен або ясен, бузок).

  Базові поняття й терміни уроку:  пагін, стебло, листок, верхівкова й бічна бруньки.

  Хід уроку

  І. Організаційний етап

  II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів

  Питання для бесіди

  1. Які функції виконує корінь?

  2. Що таке пагін?

  3. Які функції виконує пагін?

  III. Вивчення нового матеріалу

  Будова бруньок і розвиток пагона

  Починаючи опис будови бруньок, учитель для активізації уваги учнів ставить запитання:

  — Що таке бруньки?

  — Якою є їхня будова?

  Потім пропонує школярам, використовуючи рисунки підручника, знайти верхівкову й бічну бруньки, вкриті щільними, шкірястими лусочками, роздивитися ці бруньки в розрізі. Увага учнів привертається до квіткової бруньки, наявності в неї під лусочками зародкового стебла й розташованих на ньому зародкових листків і квіток. Друга брунька листкова. У неї під лусочками знаходиться лише зародкове стебло з листками. Далі пропонується розглянути рисунок «Розвиток пагона з бруньки» й розповісти, що ж розвинулося з квіткової та листкової бруньок.

  Узагальнюючи відповіді учнів, учитель підводить їх до висновку: «Брунька — це вкорочений пагін. Із бруньок розвиваються пагони листкові та квіткові».

  Ріст стебла в довжину, його галуження

  Після вивчення будови бруньок і розвитку пагона слід з’ясувати, якою частиною росте стебло в довжину, яке значення має галуження стебла для життя рослини, які потрібні умови для росту стебла. Необхідно показати учням, що ріст і галуження стебла є дуже важливим пристосуванням у житті рослини. У природі рослини часто живуть поблизу одна від одної, скупчено. Однак кожна з них має потребу у світлі. Ця життєва необхідність у сонячному освітленні створює в рослин боротьбу за світло. У цій боротьбі стебло відіграє значну роль: